Chrupki z soczewicy Przysnacki

3 września 2023
3 września 2023 Mateusz

Ciekawym produktem, który postanowiłem przeanalizować są chrupki z soczewicy firmy Przysnacki. Jest to na pewno produkt warty uwagi. Większość z nas sięga po przekąski, np. podczas oglądania filmu czy na imprezie. Czy chrupki z soczewicy są godne polecenia na imprezowy stół?

Skład chrupek z soczewicy Przysnacki

Patrząc na długość składu można się lekko zaniepokoić, jednak nie ma w nim wzmacniaczy smaku, barwników i oleju palmowego, a sól i cukier, jak na tego typu produkt, są dość daleko w kolejce (wymieniona w składzie kolejność składników jest bezpośrednio związana z ich zawartością – tych pierwszych jest najwięcej). Niestety, producent nie podał jaki % stanowią mąki ryżowa i kukurydziana. Widziałem lepsze składy podobnych przekąsek, jednak uważam ten produkt za całkiem przyzwoity. Na pewno lepszy niż przeciętne chrupki czy chipsy.

Ocena składu: 7/10

Wartość odżywcza

Sporym plusem jest kaloryczność. Przyjmując połowę paczki jako spożytą porcję, kaloryczność będzie wahała się w granicach 230 kcal, czyli tyle co przeciętna przekąska. Jest ona trochę niższa niż w chipsach tej samej firmy. Ogromny plus – brak oleju palmowego. Jego nieobecność pozytywnie wpływa na profil tłuszczowy produktu. W porównaniu do klasycznych chipsów, chrupki z soczewicy przysnacki mają prawie 10 razy mniej kwasów tłuszczowych nasyconych. W całej paczce jest mniej więcej jedna łyżeczka cukru (wynik dobry, ale mogło być lepiej).

Ocena wartości odżywczej: 8/10

Chrupki z soczewicy Przysnacki.
Fot. własna

Etykieta – Chrupki z soczewicy Przysnacki.
Fot. własna

Czy warto kupić chrupki z soczewicy Przysnacki?

Podsumowując, jak na sklepową przekąskę, skład i wartość odżywcza są nie najgorsze. Biorąc pod uwagę przekąski, które można dostać w marketach, jest to dobre rozwiązanie. Mam na myśli również cenę (4,29 zł za 100 g [grudzień 2019]), ponieważ fit przekąski, które mają lepsze składy, są dużo droższe. Dobra alternatywa dla standardowych chipsów lub chrupek, szczególnie w leniwe dni, w które nie chce nam się niczego przygotowywać 🙂

Aktualizacja dot. ceny – w lipcu 2023 roku średnia cena za paczkę wynosi ok. 6,50 zł.

Ogólna ocena: 7,5/10

Cześć! Nazywam się Mateusz Kusztal.

Jestem dietetykiem i specjalistą psychodietetyki. W swojej pracy wspieram osoby, które doświadczają różnych problemów żywieniowych. Pomagam w odchudzaniu, odbudowie relacji z jedzeniem i leczeniu zaburzeń odżywiania. Poza współpracą indywidualną prowadzę zajęcia i szkolenia, a także tworzę materiały wspierające (e-booki, worki booki, food booki). Zapraszam Cię do przeczytania innych wpisów na moim blogu oraz do zapoznania się z produktami w moim sklepie.

Facebook
Instagram
LinkedIn