fbpx
Food Secrets – Zdrowa zmiana na dobre

POMOC W ZABURZENIACH ODŻYWIANIA

JAK ZROZUMIEĆ ZABURZENIA ODŻYWIANIA?

Zaburzenia odżywiania nie są zjawiskiem łatwym do zrozumienia i często pojawiają się niezauważone. Przyczyny zaburzeń odżywiania są złożone, jednak występują one najczęściej wśród młodzieży w okresie dojrzewania (trudność w akceptacji fizycznych zmian), podczas stosowania diet odchudzających czy też wśród osób po silnych przeżyciach lub traumach. Dla większości ludzi zaburzenia odżywiania są czymś nieodkrytym i niezrozumiałym, dlatego też często dokonują złej oceny sytuacji.

„Dlaczego po prostu nie zaczniesz jeść?”
„Dlaczego tyle trenujesz? Zaćwiczysz się na śmierć!”
„Jak możesz zjeść tyle jedzenia na raz?”
„Weź się w garść!”

Pewnie często słyszysz takie „rady”. Rozumiem, że to nie jest takie proste jak myślą inni. Zdaję sobie sprawę, że każdy posiłek jest dla Ciebie ogromnym wyzwaniem. Wiem, że cały czas myślisz o jedzeniu. Wiem również, że jest to problem, o którym nie chcesz mówić nikomu.

WSPARCIE W ZABURZENIACH ODŻYWIANIA

Aby zacząć walkę z zaburzenia odżywiania, na początku możesz porozmawiać z kimś, komu ufasz. Myślę, że Twój problem spotka się ze zrozumieniem i wsparciem. Im więcej bliskich Ci osób dowie się o Twoim problemie, tym większe są szanse na zrozumienie tego jak się czujesz i z czym się zmagasz.

Fachowa pomoc w zaburzeniach odżywiania powinna odbywać się przy udziale psychologa, dietetyka i psychoterapeuty/psychiatry. Każda z tych osób, bez względu na swoją specjalizację, powinna pokazać Ci jak piękne może być życie bez zaburzeń odżywiania.

KIM JESTEM?

Nazywam się Mateusz Kusztal i jestem dietetykiem oraz specjalistą psychodietetyki. W swojej pracy pomagam osobom odchudzającym się, sportowcom oraz wspieram tych, którzy cierpią na zaburzenia odżywiania. Oprócz studiów na kierunku żywienie człowieka, które ukończyłem na Uniwersytecie przyrodniczym we Wrocławiu, zrealizowałem praktyki oraz staż zawodowy z psychodietetyki w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu. Z tym miejscem współpracuję od kilku lat, a doświadczenie, które zdobyłem i nadal zdobywam pozwala mi lepsze zrozumienie problemów i skuteczną pomoc osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania.

W CZYM MOGĘ CI POMÓC?

Zwalczenie zaburzeń odżywiania

Jedzenie tego, na co masz ochotę

Regeneracja organizmu

Nawiązanie zdrowych relacji z jedzeniem

Z mojej strony mogę zapewnić Cię, że nie zaproponuję Ci żadnej diety, ani innych rozwiązań, które mogą Ci zaszkodzić. Moim celem jest wspieranie Cię na każdym kroku, w szczególności w słabszych momentach, a także pokazanie Ci, że można codziennie cieszyć się z pysznego jedzenia bez strachu o swoje zdrowie i figurę. Współpracuję z najlepszymi psychologami i terapeutami zajmującymi się zaburzeniami odżywiania, dlatego możesz mieć pewność, że będziesz w rękach profesjonalistów.

Mam nadzieję, że to co czytasz przekonuje Cię do dalszych kroków w walce z zaburzeniami odżywiania. Pamiętaj, ja nie oceniam, a pomagam Ci w Twoich trudnościach. Jeśli chcesz porozmawiać na temat swojego problemu, zadzwoń lub napisz, na pewno znajdziemy jakieś wyjście i podpowiem Ci co dalej. Możesz również od razu umówić się na konsultację.

KONTAKT DO MNIE

ŚLEDŹ MNIE W SOCIAL MEDIACH