fbpx
Food Secrets – Zdrowa zmiana na dobre

WSPARCIE DLA SPORTOWCÓW
I OSÓB AKTYWNYCH FIZYCZNIE

SPORT PROFESJONALNY I AMATORSKI

Każdy sportowiec, wyczynowiec czy amator, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiednie żywienie jest istotnym czynnikiem w osiągnięciu optymalnej formy sportowej. Nie tylko profesjonalni sportowcy szukają wsparcia dietetycznego. Jeśli uprawiasz sport amatorsko, to pomoc dietetyka nie jest „wyższym poziomem wtajemniczenia”. Pewne jest jedno, każdemu sportowcowi zależy na jak najlepszych wynikach, bo oprócz pasji i zabawy, o to właśnie chodzi w sporcie.

Dlaczego sportowcy powinni dbać o swoją dietę?

Intensywna aktywność fizyczna zawsze jest obciążeniem dla trenującego organizmu. Zastosowanie się do odpowiednich zaleceń żywieniowych może przyczynić się do poprawy formy fizycznej, a także do ochrony organizmu przed kontuzjami. Jak zapewne wiesz, w niektórych sportach bardzo liczy się masa ciała lub sylwetka zawodnika. To jeszcze bardziej wzmacnia rolę diety w kontekście uprawianej dyscypliny sportu.

MŁODY SPORTOWIEC

Młodzi sportowcy zasługują na szczególną uwagę pod względem diety i żywienia. Dlaczego? Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Po pierwsze, młody sportowiec jest organizmem, który się rozwija i dojrzewa, a to oznacza, że jego zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze jest większe. Po drugie, ten sam rozwijający się organizm jest poddany obciążeniom w postaci treningów sportowych, co dodatkowo zwiększa wspomniane wcześniej zapotrzebowanie. Po trzecie, dzieciństwo i okres dojrzewania jest czasem trudnych wyborów. Wówczas podejmowane są decyzje o dalszym kontynuowaniu kariery, bądź o profesjonalizacji czy specjalizacji treningu.

W tak trudnym okresie warto wziąć pod lupę to co zajada mały sportowiec. Niestety, bardzo często okazuje się, że dieta dzieci, które uprawiają sport jest nieodpowiednia i niedoborowa. Taki stan rzeczy może zwiększać ryzyko kontuzji oraz może negatywnie wpływać na wyniki sportowe.

KIM JESTEM?

Nazywam się Mateusz Kusztal i jestem dietetykiem oraz specjalistą psychodietetyki. W swojej pracy pomagam osobom odchudzającym się, sportowcom oraz wspieram tych, którzy cierpią na zaburzenia odżywiania. Studia ukończyłem na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku żywienie człowieka, a swoją pracę magisterską obroniłem na temat stanu odżywienia i sposobu żywienia młodych zawodników piłki nożnej. Ponadto zrealizowałem staż zawodowy z psychodietetyki w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu, a swoje kompetencje rozszerzam podczas licznych konferencji i szkoleń. Sport jest nieodłączną częścią mojego życia i od wielu lat aktywnie działam w środowisku sportowym. Amatorsko trenuję siatkówkę oraz tenis ziemny. Prywatnie i zawodowo zwracam ogromną uwagę na aspekt psychologiczny w sporcie.

W CZYM MOGĘ CI POMÓC?

Poprawa wyników sportowych i ochrona przed kontuzjami

Zwiększenie świadomości żywieniowej i poprawa nawyków żywieniowych

Osiągnięcie oczekiwanej sylwetki i masy ciała

Mam nadzieję, że wiesz już dlaczego dieta jest bardzo istotna w życiu i karierze każdego sportowca. Współpraca ze mną opiera się na sprawdzonych metodach i narzędziach (np. analiza składu ciała), dzięki czemu masz gwarancję profesjonalnego wsparcia. Jako dietetyk pracuję zarówno ze sportowcami, jak i osobami, które są aktywnie fizycznie (dorośli i dzieci). Moim zadaniem jest wsparcie Ciebie w trakcie treningów i zawodów, a także w okresie regeneracji czy kontuzji. Możesz liczyć na moją pomoc w każdej sytuacji.

Obawiasz się, że plan żywieniowy będzie skomplikowany i ponad Twoje siły? Niepotrzebnie! W przygotowaniu planów żywieniowych najważniejsze są dla mnie Twoje wskazówki. Gwarantuję, że będzie on całkowicie dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości, już moja w tym głowa!

KONTAKT DO MNIE

ŚLEDŹ MNIE W SOCIAL MEDIACH